Kurumsal

Suriye’deki iç karışıklıkların ardından Nisan 2012’de Ortadoğu ülkelerine yönelik taşımalar Mısır üzeri RO-RO gemileri ile yapılmaya başlanmış olup; bahse konu hat Ekonomi Bakanlığı’nın 1000 USD /Beher araç teşviki ile desteklenmiştir.

 Anılan tarihten bugüne Güzergâha gelip faaliyette bulunan RO-RO firmaları çeşitli nedenlerden ötürü devamlılık arz edememiştir. Kimi düşük kapasiteli gemi kullanmış,  kimi yıkıcı rekabete girmiş ve sektörü ciddi sıkıntılara sokarak hattan çekilmişlerdir. Bu yüzden de araçlarımız Mısır ve Suudi Arabistan limanlarında uzun süreler beklemiş, şoförlerimiz zor koşullarla karşılaşmış hatta bir dönem 98 Tırımız ve şoförümüz 45 gün Mısırda mahsur kalmışlardır.

Bu yaşanan sorunlardan dolayı Hataylı 55 Uluslararası Karayolu Eşya Taşımacısı ( C2 yetki belgeli firma) bir araya gelerek HATAY RORO KOMBİNE TAŞIMACILIK İŞLETMELERİ A.Ş firmasını kurup 2 adet gemi kiralayarak 15 EKİM 2014 günü seferlerine başlamıştır. Bu firmanın kurulmasında asıl amaç Ortadoğu ve Körfez ülkeleri ile olan ticaretin devamlılığını sağlamaktadır.

Ekim ayından bu yana söz konusu hattın düzenli olarak devam etmesi, bu hatta olan inanç ve talep artışını da beraberinde getirmiştir. Bundan dolayı HATAY RORO geçtiğimiz ay CENK Y isimli ROPAX gemiyi de bünyesine katarak, haftalık sefer sayısını 2’ye çıkartmıştır. Süveyş Kanalı geçilerek yapılan seferlerin gidiş-dönüş olarak süresi ortalama 7-8 gün olarak gerçekleşmektedir. Gemilerin doluluk oranı ise neredeyse % 100 olarak gerçekleşmektedir. 

YÖNETİM KURULU

     

 

İbrahim GÜLER

BAŞKAN

GÜLER ULUS.TAŞ.LTD.ŞTİ

 

 

YUSUF HATAY

BŞK.YARD.

NASİFOĞLU ULUS.TAŞ.LTD.ŞTİ

 

 

ABDURRAHİM KILIÇ

BŞK.YARD.

YAKUP LOJ.LTD.ŞTİ

 

 

MEHMET EZER

ÜYE

EZ-MER ULUS.TAŞ.LTD.ŞTİ

 

 

MAHMUT EZER

ÜYE

EZER TRANSPORT ULUS.LTD.ŞTİ

 

 

AHMET AÇIKEL

ÜYE

ÖZ SADIK ULUS.TAŞ.LTD.ŞTİ

 

 

 Ömer Faruk KIZGIN

ÜYE

Saygınlar Uls. Ars. Taş. Ltd. Şti

 

 

AHMET YILDIZ

ÜYE

TAÇ YILDIZ ULUS.LTD.ŞTİ

 

 

MUSTAFA YILMAZ

ÜYE

CEM-AY ULUS.TAŞ.LTD.ŞTİ